Güncel Haberler Haberhas.nEt

Musk, Twitter’ı Çocuk İstismar İçeriğinden Temizleme Sözü Verdi. Gitmek Zor Oldu.

Cinsel istismar sahnelenen bir görüntüyü gösteren 120.000’den fazla görüntülenme. Bir kullanıcı sömürülen çocuklarla ilgili içerik takip şikayetleri öneren bir öneri birimi. Kullanıcılar sürekli olarak hakaretli materyal gönderiyor, yayından kaldırmalarında gecikmeler …

Musk, Twitter’ı Çocuk İstismar İçeriğinden Temizleme Sözü Verdi. Gitmek Zor Oldu.
12 views Okundu
13 Mart 2023 - 0:00

Cinsel istismar sahnelenen bir görüntüyü gösteren 120.000’den fazla görüntülenme. Bir kullanıcı sömürülen çocuklarla ilgili içerik takip şikayetleri öneren bir öneri birimi. Kullanıcılar sürekli olarak taciz edici materyal gönderiyor, tespit denetimlerinde gecikmeler ve onu denetleyen kuruluşlarla sürtüşmeler yapıyor.

Elon Musk, Kasım ayı sonunda bir tweet’te “çocuk istismarını ortadan kaldırmanın 1 numaralı favorisi” olarak nitelendiriyor bu yana.

Bay Musk’ın idareleri altında, Twitter’ın güvenlik başkanı Ella Irwin, önceki sahipler tarafından site – çoğu teknoloji platformunda olduğu gibi – yaygın olan çocuklara yönelik cinsel istismar malzemeleriyle mücadele etmek için hızla hareket ettiğini söyledi. Şirket, “Twitter 2.0”ın farklı beklentilerinin geçtiğini verdi.

Ancak The New York Times tarafından yapılan bir inceleme, yaygın olarak çocuk pornografisi olarak bilinen görüntü, ilkelerin tespit edilip ortadan kaldırılmasının en kolay olduğunu boyutlar geniş çapta dolaşan materyaller de dahil olmak üzere platformda bulunmasını sürdürdüğünü ortaya çıkardı.

İncelemeye göre, Bay Musk Ekim ayı sonunda dizginleri ele geçirdikten sonra, Twitter sorunla ilgili personel büyük ölçüde ortadan kaldırdı veya kaybetti ve daha önce kurumlar tarafından tespit edilen taciz edici görüntüyü engelleyemedi. Twitter, çabalarının anahtarı olarak kabul edilen bazı algılama yazılımları için ödeme yapmayı da durdurdu.

Bu arada, karanlık web forumlarındaki insanlar, onları izleyen bir tüketici kullanım karşıtı grup bu forumların transkriptlerine göre, Twitter’ın tespit edilmekten kaçınarak materyali kolayca bulabilecekleri bir platforma devam etmeye devam ettiklerini tartışıyorlar.

Avustralya’nın çevrimiçi güvenlik komiseri Julie Inman Grant, “Lağım ücretlerinin içeriye girmesine izin verirseniz, vebanın dağıtımını kullanın” dedi.

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi, ABD’nin kaçak malzemeye müdahalesini eşleştirir. Twitter, Elon Musk yönetimindeki raporlarına başlangıçta daha yavaş yanıt verdi. Kredi… The New York Times için Kholood Eid

Twitter’da çalışan bağımsız bir araştırmacı, Aralık başlarında Bayan Irwin ile Twitter sesli sohbetinde, yasa dışı açık içerik platformunda milyonlarca kez görüntülendiğini söyledi. Ancak Bayan Irwin ve Twitter’daki diğerleri, Bay Musk yönetimindeki çabalarının sonuçlanacağını söyledi. Şirket, yeni barındırmanın ilk tam yerleşim yeri, “çocukların cinsel istismarı” politikalarını elinde tuttuğu için yaklaşık 300.000 hesabı aldı, bu normalden yüzde 57 daha fazla.

Twitter, 404.000 hesabın tuttuğunda Ocak çalıştırma çabalarının hızlandığını söyledi. Şirket Çarşamba günü bir dizi tweet’te “Son yaklaşımımız daha agresif” dedi ve istismar amaçlı işe alım arayan insanlara da baskı uyguladığını ve Aralık ayından bu yana başarılı aramalarının yüzde 99 oranında azaldığını söyledi.

Bayan Irwin, bir röportajda, gözlemlerin alınanların büyük ölçüde, materyali yayınlayanlardan faydalanmakla ilgilenen veya sattığını veya dağıttığını iddia eden hesaplarını yaptığını söyledi. “Daha iyi tespit edebilmemiz için gereken bazı şeyleri hala kaçırdığımızı kesinlikle hedefliyoruz.”

Twitter’ın çalışanlarını işe almak ve sorunlarla mücadele etmek için “yeni mekanizmalar” kurduğunu da sözlerine ekledi. Bu konuda durmadan çalışmaya dedi.

Wired, NBC ve diğerleri, Twitter’ın Bay Musk yönetimindeki çocuk istismarı görüntüleriyle devam eden mücadelesini ayrıntılı olarak açıkladı. Salı günü, Illinois Demokrat Senatörü Richard J. Durbin, Adalet Bakanlığından Twitter’ın sorununu ele alma sicilini incelemesini istedi.

Şirketin teşvik iddialarını değerlendirmek için The Times, bireysel bir Twitter hesabı oluşturdu ve görüntülemek için yasa dışı olan gerçek görüntüyü göstermekten içerik bulmak için platform tarayabilen otomatik bir bilgisayar programı yazdı. Malzemeyi bulmak zor olmadı. Aslında Twitter, kullanıcı performansına göre takip edilecek hesaplar öneren bir özelliği olan anlatımla tanıtımına yardımcı oldu.

Öneriler arasında, gömleksiz uzunlukta bir profil resminin yer aldığı bir hesap vardı. Çocuk Koruma Merkezi’ne göre, fotoğraftaki çocuk bilgisi bir cinsel taciz içeriğidir.

Aynı kullanıcı, başka uzunluklarda cinsel tacizde bulunan grupları “beğenen” bir hesap da dahil olmak üzere diğer şüpheli hesapları takip etti. 19 Ocak itibariyle Twitter’da bir aydan fazla evli izlenen görüntü 122.000’den fazla görüntülendi, 300’e yakın retweet aldı ve 2.600’den fazla beğeni aldı. Twitter daha sonra Kanada merkezinin şirketi için işaretledikten sonra çekti.

Bay Musk, Kasım Ailesi “Çocuk istismarını ortadan kaldırmayı 1 yönlendirmeyi hedefliyor” diye tweet attı. Kredi… Jim Watson/Agence France-Presse — Getty Images

Aramanın ilk birkaç saatinde, bilgisayar programı üzerinden taciz edici olarak tanımlanan birkaç resim ve daha fazla satış yapmayı teklif eden hesaplar bulundu. Times, gönderileri herhangi bir resim görüntülemeden işaretledi ve web adreslerini Microsoft ve Kanada merkezi tarafından yürütülen hizmetlere gönderdi.

Aralık ayı sonunda bir hesap, fotoğraf ve videolardan oluşan indirimli bir “Noel paketi” sundu. Bu kullanıcı, yaklaşık 8 yaş ergenliğine kadar istismara uğramış bir çocuklukta gizlenmiş bir yüzey tweetledi. Twitter, gönderiyi beş gün sonra çekti, ancak yalnızca Kanada merkezi şirketinden tekrarlanan bildirimler gönderildikten sonra.

Toplamda, bilgisayar programı, en son Perşembe günü olmak üzere, birden fazla hesapta 150’den fazla kez görünen 10’un görüntüsünü buldu. Ekteki tweet’ler genellikle çocuklara tecavüz videolarının reklamını yaptı ve şifreli platformlara bağlantılarını kontrol edin.

Stanford İnternet Gözlemevi’nin yöneticisi ve Facebook’un eski üst düzey güvenlik yöneticisi Alex Stamos, sonuçlarını endişe verici buldu. “Musk’un çocuk güvenliğini sağlamak için önem verdiği gözlerin önüne, temelleri yapmamaları şaşırtıcı” dedi.

Ayrılık olarak, The Times’ın bulgularını doğrulamak için Kanada merkezi, bilinen kurbanları içeren bir görüntü dizisinin Twitter’da ne sıklıkta kullanımını belirlemek için bir test yaptı. Analistler, 40’tan fazla hesap tarafından bulunanlar ve birkaç milyon kez retweetlenen ve beğenilen 31 farklı video buldu. Videolar, ergenlik öncesi bir çocukla aylarca duygusal etkilerin bulunması için internetten zorla alınan genç bir genci gösteriyordu.

Merkez ayrıca veri tabanlarındaki en müstehcen videolara karşı daha geniş bir tarama yaptı. 174.000’den fazla beğeni ve 63.000 retweet ile 260’tan fazla hit vardı.

Kanada merkezinin teknoloji direktörü Lloyd Richardson, “Minimum bir çabayla bulabildiğimiz hacim oldukça önemli” dedi. “Sistemlerinde oturan bu tür içeriği bulma, dışarıdan gelen ziyaretçi işi olmamalıdır.”

2019’da The Times, birçok teknoloji şirketlerinin platformlarında çocuk istismarını yönetme konusunda ciddi toplulukları olduğunu bildirdi. Geçen Aralık ayında, Avustralyalı çevrimiçi güvenlik yetkilisi Bayan Inman Grant, aynı kısıtlamaların çoğunun teknoloji tüketiminden oluşan bir tüketimde devam ettirdiği tespit eden bir denetim gerçekleştirdi.

Avustralya inceleme Twitter’ı içermiyordu, ancak çok sayıda mevcut ve eski çalışana göre, platformun bazı bölümleri diğer teknoloji işletmelerininkine yaklaşıyor ve Bay Musk’ın gelişmesinden önceye dayanıyor.

Avustralya çevrimiçi güvenlik komiseri Julie Inman Grant, Twitter’ın yerel yutulmasıyla iletişim kuramadığını, çünkü Bay Musk’ın görevini devralmasından bu yana ajansının Avustralya’daki bağlantılarının kesildiğini veya kovulduğunu söyledi. Kredi… The New York Times için Matthew Abbott

2006 yılında kurulan Twitter’ın geçen sonbaharda çocuk cinsel istismarı videolarını taramak için daha kapsamlı bir araç kullanımını ortadan kaldıran ve yasa dışı fotoğraf ve videolar isteyen adanmış mühendislik ekibinin sadece 10 ay önce kullanacağını düşündükleri. Buna ek olarak, dört eski çalışanın Söylediğine göre, şirketin güven ve güvenlik ekipleri, geçen Nisan ayında başlayan geniş bir kitleye bir işe alım dondurma döneminde bile onları genişletmeye devam etse de, sürekli olarak yetersiz kaldı.

Yıllar boyunca, şirketin bazı gözlemlerini bulmak ve kullanmak için dahili olarak geliştirilen ve ulusal merkez, sık sık şirket raporlarının eksiksizliğinden dolayı övdü.

Platform, son aylarda, kullanıcıların çocuk istismarı içeren belgelerle karşılaştıklarında şirket bilgilendirmelerine olanak sağlayan depolama kullanım depolama verilerini de sorunları yaşadı. (Twitter, platformunda kötü amaçlı içeriği belirtmek için bir kılavuz sunar.)

Times, Aralık ve Ocak içeriğini sattığını veya takas ettiğini iddia eden birden fazla profil oluşturmak için araştırma hesabını kullandı. Hesapların çoğu aktif kaldı ve hatta The Times’ın kendi hesabında izlenecek tavsiyeler olarak göründü. Şirket, bu tür beklentilerin ortaya çıkmasına neden olduğu için daha fazla zamana sahip olacağını söyledi.

Malzemeyi bulmak için Twitter, Thorn adlı bir insan ticaret düşmanı kuruluş tarafından üretilen yazılıma güvenir. İlişkiye bakan kişilere göre, muhtemelen maliyetleri düşürmeye yönelik daha büyük çabasının bir parçası olan Bay Musk, görevi devraldığından beri Twitter kuruluşuna ödeme yapamadı. Twitter, yazılımları geliştirmek için Thorn ile elinde bulundurmayı da durdurdu. Diğer depolama yazılımlarından kullanılan, işbirliğinin endüstri alanındaki faydaları oldu.

Bayan Irwin, Twitter’ın belirli satıcılarla olan işi hakkında yorum yapmayı reddetmektedir.

Orada çalışan insanlara göre, Twitter’ın Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi ile ilişkisi de zarar gördü.

Merkezde bir yönetici olan John Shehan, Twitter’daki “yüksek ciro seviyesi” ve şirketin “güven ve güvenlik içinde çocukları ve çocuklara yönelik cinsel istismar malzemelerini platformlarından belirleme ve ortadan kaldırma hedeflerini” konusunda mahkumlar olduğunu söyledi.

Bay Musk’ın ağırlanmasına geçişin ardından, merkezden gelen göreceği göre Twitter, merkezin cinsel istismar içerikli bildirimlerine başlangıçta daha yavaş tepki verdi, bu gecikme, her yeni paylaşımla yeniden mağdur olan istismar mağdurları için büyük önem taşıyor. Twitter da diğer sosyal medya siteleri gibi merkezle iki yönlü bir ilişki içindedir. Site, yasa dışı içerikten haberdar olduğunda merkeze (daha sonra kolluk kuvvetlerine bildirimde bulunabilir) bildirimde bulunur. Merkez, Twitter’da yasa dışı bir içerik olduğunu öğrendiğinde ise siteyi uyarıyor ve görseller ve hesaplar kaldırılabiliyor.

Geçen yılın sonunda, merkezin daha az uyarı göndermesine rağmen, şirketin yanıt süresi, bir önceki yılın aynı dönemine göre iki kattan fazlaydı. Aralık 2021’de Twitter’ın 98 bildirime yanıt vermesi ortalama 1,6 gün sürdü; Geçen Aralık ayında Bay Musk şirketi satın aldıktan sonra, 55’e yanıt vermek 3,5 gün sürdü. Ocak ayına kadar, büyük ölçüde iyileşti ve 82’ye yanıt vermek 1,3 gün sürdü.

O ülkede aynı işlevi yerine getiren Kanada merkezi, bir haftaya kadar uzun gecikmeler tavsiye ettiğini söyledi. Bir örnekte, Kanada merkezi 6 Ocak’ta 8 ila 10 yaşlarında açığa çıkan bir taciz tacizini gösteren bir görüntü tespit etti. Örgüt, Twitter’ın ölümünden önce yaklaşık bir hafta boyunca günlük bildirimler değerlendirmelerini söyledi.

Ayrıca, Twitter ve ABD ulusal merkezi, Twitter’ın dışı yasa dışı materyallerini doğrudan yayınlamadan sattığını iddia eden hesapları şikayet etme süreci hakkında aynı fikirde değil gibi görünüyor.

Şirket, kurallarının “kişinin hücreleri yasa dışı görüntüleme ilettiğine dair yüksek güvene sahip olmalarını” ölçen ve bu hesapların bu sınırı karşılamadığı için aldığı yüzbinlerce hesabı ulusal merkeze bildirmedi. dedi.

Ulusal merkezden Bay Shehan, kuralların yorumlanmasına itiraz etti ve teknoloji kuruluşunun yasal olarak, yalnızca materyali küçültmelerini veya talep ettiklerini iddia ettiklerini bile kullanıcı beyanlarını ilettiğini belirtti. Şimdiye kadar, ulusal merkezin veri şovu Twitter, kayıtlı hesapların küçük bir kısmı olan aylık yaklaşık 8.000 şikayette bulundu.

Avustralyalı bağlantı Bayan Inman Grant, şirketin yerel kaynaklarıyle iletişim kuramadığını çünkü Bay Musk’ın görevinin devralmasından bu yana ajansının Avustralya’daki bağlantılarının kesildiğini veya kovulduğunu söyledi. Personel azaltımlarının, sömürücü görüntülerde daha fazla insan ticaretine yol açabileceğinden umut ediyordu.

Daha önce hem Twitter hem de Microsoft’ta güvenlik yöneticisi olan Bayan Inman Grant, “Bu yerel kişiler, zamana duyarlı konuların ele alınmasında hayati bir rol oynuyor” dedi.

Bayan Irwin, şirket Avustralyalı ajansla iletişim halinde olmaya devam ettiğini söyledi ve daha genel olarak, Twitter’ın “çok daha iyi hale geldiğine” güvendiğini ve maçı izlemeyi kabul ettiğini söyledi.

Bayan Irwin, “Hiçbir şekilde sırtımızı sıvazlayıp ‘Dostum, bu işi başardık’ demiyoruz” dedi.

Kanadalı merkezin yazılarına gönderilere göre, kullandıkları Twitter’da materyallerin nasıl bulunacağına dair karanlık ağ forum ipuçlarını vermeye devam ediyor.

12 Ocak’ta bir kullanıcı, modellerin müstehcen kayıtlarını göndermeleri için kandırılan genç gruplarının videolarını satan “yasal” Twitter hesabını takip ettiğini açıkladı. Başka bir kullanıcı, Twitter’ı her tür cinsel taciz videolarını izlemek için kolay bir yer olarak nitelendirdi. Kullanıcı, “İnsanlar çok şey paylaşıyor” diye yazdı.

Ryan Mac ve Chang Che’nin ortak paydasi bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.


ankara escort bayananadolu yakasi escortataşehir escortmynet sohbetçankaya escortgaziantep escort bayangaziantep escortbetmatiktipobet giriştipobetistanbul escorts bakırköy escortfatih escortataköy escortesenyurt escortbeylikdüzü escort bayangaziantep escort