Güncel Haberler Haberhas.nEt

Yasaklamak mı, Kucaklamak mı? Üniversiteler Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Kabul Denemeleriyle Mücadele Ediyor.

Yapay zeka sohbet robotları, üniversite başvurularında intihal kullanımını kolaylaştırabilir veya bunların yazma desteğine erişimini demokratikleştirebilir. Ya da belki her ikisi de.

Yasaklamak mı, Kucaklamak mı? Üniversiteler Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Kabul Denemeleriyle Mücadele Ediyor.
7 views Okundu
13 Eylül 2023 - 12:00

Georgia Teknoloji Enstitüsü’nün lisans kabulünden sorumlu genel müdürü Rick Clark ve ekibi, bu yaz üniversitesine başvurularını doldurmak için yapay zeka sohbet robotlarını kullanarak lisede olduğu gibi davranarak haftalar geçirdi.

Kabil memurlarının biri farklı bir lise yeteneğine büründü: uzunluk takımı kaptanı, Eagle Scout, müzikal tiyatro sanatçısı. Daha sonra donanım ayrıntılarının kişisel ayrıntıları ChatGPT’ye aktarıldı ve yapay zeka robotunun üniversite başvurularında sıklıkla özellikler sohbet seçenekleri tür dışı aktivite listesi ve kişisel makaleler üretilmesini sağlıyorlar.

Bay Clark, yapay zeka sohbet robotlarının bu sonbaharda (araçların lise son sınıflarında kullanımının yaygın olarak sunulacağını ilk tam akademik yılın başlangıcında) kabul sürecinin nasıl yeniden şekillendirilebileceği konusunda fikir sahibi olmak ve sağlanacağı için hedefi sağlamak istediğini söyledi. Georgia Tech’e.

Bay Clark, “Öğrenciler bir düzeyde yapay zekaya erişebilecek ve onu kullanabilecek” dedi. “Asıl soru şu: Orada bunun ve onların erişimine açık olup olmadıklarını onlara nasıl yönlendirmek istersiniz?”

Kısa istemlere yanıt olarak insan benzeri metinler üretebilen ChatGPT gibi yapay zeka sohbet edebilen robotlarının kolay kullanılabilirliği, seçme üniversitelerdeki geleneksel lisans başvuru sürecini altüst etmeye hazırlanıyor; otomatikleştirilmiş intihal veya makale yazma yardımına demokratikleştirilmiş erişim çağını başlatıyor. Ya da belki her ikisi de.

Dijital devrim, Amerika Birleşik Devletlerindeki yüksek öğrenim kurumları için bir dönüm noktası geliyor. Yüksek Mahkeme’nin Haziran ayında ırkın ırkından üniversite kabul programlarının yasa dışı karar vermesinin ardından, bazı seçmeli üniversiteler ve kolejler Dönerlerin çeşitliliğinin bağışlanması yardımcı olmak için yetiştirilmelerin yetiştirilme tarzı, kimlikleri ve bölümleri hakkında daha fazla deneme öğrencilerina güvenmeyi ummuştu.

Rick Clark, Georgia Tech’te lisans kabullerini denetler. Okul, başvuru sahipleri için üniversite makaleleri için yapay zeka araçlarının kullanımıyla ilgili talimatlar yayınladı. Kredi… New York Times’tan Kendrick Brinson

Kişisel makale, seçkin üniversitelerdeki başvuru süreci uzun süreli temel öğe olmuştur, nesiller boyu lise başlangıcı için bir felaketten bahsetmeye bile gerek yoktur. Kabil görevlileri sıklıkla başvuruda bulunan benzersiz karakterlerini, cesaretlerini, olasılıklarını ve zorluklarla başa çıkmak için parçalar almak için kendi makalelerini kullanmışlardır. Sonuç olarak, bazı eski belgelerde, tekil bir kişisel yazı dilinin yaygınlaşması veya en azından uydurmak konusunda muazzam bir baskı açıkça ortaya çıktıklarını söylüyorlar.

Ancak yeni yapay zeka araçları, üniversite araştırma makalelerini, liselerin kendi zevklerini, ilgi alanlarını ve deneyimlerini yansıtacak şekilde yağ veya baharatla doldurabilecekleri bir tür genel kek karışımı olarak yeniden biçimlendirme tehdidinde bulunuyor; bu da başvuru sahiplerinin yazma örneklerinin meşruluğu konusunda şüphe uyandırıyor. Özgün, kişiselleştirilmiş olarak kabuli.

Dartmouth College’ın kabul ettiği Lee Coffin, bu yıl yapay zeka tarafından yürütülen çalışma makalelerine değinen bir üniversite podcast’inde “Bu beni üzüyor” dedi. “Bir hikayenin bu merkezi sahibinin başvuru sahibi dışında biri tarafından üretilebilecek bir fikri cesaretlendirebilir.”

Bazı öğrencilerin üniversitedeki temaları ve metinleri depolamak için yapay zeka araçlarını kullanma fikirlerini daha derinlerde dolaştıkları için rahatsız ettiklerini söyledi: Yazımı botlara kayıt etmek, önemli eleştirel düşünme ve hikaye anlatma yeteneklerini geliştirmelerini engelleyebilir.

Atlanta’daki bir devlet okulu olan Midtown Lisesi’nde İleri Düzey Yerleştirme İngiliz edebiyat öğretmeni Susan Barber, “Üniversite makalesi sürecinin bir kısmı, tüm bu özet hazırlama ve gözden geçirilme yoluyla yazma sesinizi bulabileceğinizdir” dedi. “Ve bence bu, ChatGPT’nin yetiştirileceği bir şey.”

Ağustos ayında Bayan Barber, 12. sınıflara üniversite makaleleri yazmaları için görev verdi. Bu hafta ChatGPT hakkında sınıf tartışmaları düzenlendi ve ortaya çıkan fikir üretme veya yazmak için yapay zeka sohbet robotlarını kullanmanın üniversite makalelerinin çok genel etkinliklerine neden olabileceği konusunda uyardı. kişisel görüşmelerine ve seslerine daha fazla odaklanmalarını tavsiye etti.

Diğer eğitimciler yapay zeka araçlarının demokratikleştirici bir hale getirilmesini umduklarını söyledi. Bu kullanılan, daha varlıklı liselerde, üniversitede kabul edilen makalelerini beyin fırtınası yapmalarına, taslaklarını hazırlamalarına ve düzenlemelerine yardımcı olacak kaynaklara (mezun öğrencileri, aile arkadaşları, artık yazma koçları) sıklıkla erişebildiklerini belirtti. ChatGPT’nin bu tür kaynaklara sahip olmayan kaynakları için, özellikle de aşırı çalışan üniversite danışmanlarının bireyselleştirilmiş makale koçluğu için çok az zamanın olduğu büyük liselerdeki bilgiler için benzer bir rol oynayabileceklerini söylediler.

Atlanta bölgesindeki Gwinnett Matematik, Bilim ve Teknoloji Okulu’ndaki birkaç öğrenci, yapay zeka sohbet robotlarının üniversite makaleleri için faydalı olduğunu düşündüklerini söyledi. Kredi… The New York Times için Alyssa Pointer

Ancak şu ana kadar çok az sayıda ABD üniversitesi, başvuru sahiplerinin yapay zeka araçlarının kullanımına ilişkin kabul politikalarını yayınladı.

Michigan Üniversitesi Hukuk Fakültesi yakın zamanda “başvurulu taslakların hazırlanmasının bir parçası olarak ChatGPT veya diğer yapay zeka araçlarını kullanmamaları” talimatları yayınlandı. Ancak hukuk fakültesi, başarısızlıkların akıl hocalarından, arkadaşlarından veya diğerlerinin “temel yardım yardımı ve genel geri bildirimler ve eleştirileri” istemelerine izin veriyor.

Arizona Eyalet Üniversitesi Sandra Day O’Connor Hukuk Fakültesi ise tam tersi bir duruş sergiledi. Hukuki aksaklığın web sitesinde, başvuru sahiplerinin “bu onaylı sorumlu bir şekilde kullanılabilir” ve sundukları bilgilerin doğru olduğunu belgeledikleri süre boyunca başvuru materyallerini saklamak için yapay zeka araçlarının kullanılabileceği belirtiliyor.

Bu yaz ChatGPT’yi denedikten sonra Georgia Tech’in kabul ekibi üçüncü bir yolu seçti. Üniversitenin web sitesinde yakın zamanda liseye katılan adayları, bölgelerde “beyin fırtınası yapmak, yayılmak ve düzenlemek” için işbirlikçi olarak yapay zeka araçlarını kullanmayı teşvik eden talimatlar yayınlandı. Site aynı zamanda başvuru sahiplerini “oluşturmadığınız içeriği doğrudan başvurunuza kopyalayıp yapıştırmaları” konusunda uyardı.

Georgia Tech’in kabul yetkilisi Bay Clark, ChatGPT’nin lisede kişisel makaleleri hakkında geri bildirim sağlama konusunda canlı yazma koçları veya bilgili ebeveynlerle rekabet edemeyeceğini söyledi. Ancak bunun birçok kişinin başlamasına yardımcı olabileceğini umuyordu.

Bay Clark, “Ücretsizdir, erişilebilirdir ve faydalıdır” dedi. “Bu, eşitliğe doğru ilerlemedir.”

Bazı lise son sınıf belgelerindeki röportajlarda makalelerinin taslağını dosyaları için yapay zeka araçlarının kullanmamalarını söyledi; Bunun nedeni kısmen kendi kişisel hikayelerini anlatmak istemeleri, kısmen de birçok üniversitenin başvuru sahiplerinin bu yapay zekayı kullanmaları konusunda net bir durma sergilememiş olmalarıydı. sohbet robotları.

Gwinnett Matematik, Bilim ve Teknoloji Okulu’nun son sınıf öğrencisi Kevin Jacob, daha fazla kabul ofisinin yapay zeka sohbetlerinin robot kullanımıyla ilgili politikalarını yayınlamasının sağlanması için faydalı bir şekilde geliştirildiğini söyledi. Kredi… The New York Times için Alyssa Pointer

Atlanta bölgesindeki Gwinnett Matematik, Bilim ve Teknoloji Okulu son sınıf öğrencisi Kevin Jacob, “Belirsizlik ve sonuçlar bizim için biraz zor” dedi. Devlet lisesinde, üniversitelerdeki üniversite makaleleri hakkında geri alabilecekleri özel bir yazma merkezi bulunmaktadır.

Liselerin zaten birçok kolej ve üniversiteye başvurmasını sağlayan çevrimiçi bir sistem işleten, kâr amacı gütmeyen bir grup olan Common App, yapay zeka sohbet robotlarının kullanımı konusunda kamuya açık bir durma halinde bulunuyordu. Grup, başvuru sahiplerinin dosyalarının ve üniversite başvurularının bir parçası olarak sundukları diğer öğrencilerin kendi çalışmalarının onaylanmasını istiyor. Ancak grup, web sitesindeki akademik dürüstlük politikasını yapay zeka araçlarını kapsayacak şekilde güncellemedi.

Common App’in genel müdürü Jenny Rickard, yaptığı açıklamada, “Bu, ChatGPT’yi kullanma becerisine sahip olduğu ilk tam başvuru konusunudur ve bu teknolojinin sürekli gelişim gösterdiğini” belirtti.

“Hepimiz bu araçlar hakkında daha fazla şey öğreniyoruz ve üye kurumlarımızın, K-12 ortaklarımızın ve danışmanlarımızın bu araçların nasıl kullanılıp kullanılamayacağına ilişkin makul etki tespiti önemli.”

New York Times, büyük devlet okulları, Ivy League okulları ve küçük özel kolejler de dahil olmak üzere bir düzineden fazla üniversiteye ve koleje e-posta göndererek lise adaylarının kabul edilen makalelerinin taslağını saklamak için yapay zeka araçlarını kullanmalarına ilişkin politikalarını sordu. Çoğunluk cevap vermekten veya yorum yapmaktan kaçındı.

Michigan Üniversitesi Lisans Kabul Ofisi, e-postayla gönderilen bir bildiride, “yeni teknolojiden haberdar olduğunu” ancak “kompozisyon sorularımız da dahil olmak üzere lisans başvuru sürecimizde herhangi bir değişiklik yapılmadığını” söyledi.

Gwinnett’te son sınıf öğrencisi olan Ritika Vakharia, ChatGPT’nin üniversite makaleleri için verdiği yanıtların yararlı olamayacak kadar geniş ve kişisellikten uzak olduğunu buldu. Kredi… The New York Times için Alyssa Pointer

Gwinnett Matematik, Bilim ve Teknoloji Okulu son sınıf öğrencisi Ritika Vakharia, ChatGPT’den üniversiteye kabul makaleleri için fikir üretmesini istemeyi denediğini söyledi. Ancak genç kayıt dans derslerinin verilmesi gibi ders dışı faaliyetleriyle ilgili ayrıntılar verildikten sonra bile yanıtları çok geniş ve kişisellikten uzak bulundu.

Şimdi daha kişisel bir üniversite başvuru makalesinin sunumunun yapıldığını söyledi.

Bayan Vakharia, “Bu olağanüstü benzersiz, ilginç görünüm yaratma konusunda biraz daha fazla baskı üretimi” dedi. “Çünkü bugünlerde basit bir konu ChatGPT tarafından oluşturulabiliyor.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.


herabet girişikili opsiyon bahis audiful.comherabetOfansifbetlevabetOfansifbet girişherabet tvaresbet girişankara escort bayananadolu yakasi escortataşehir escortmynet sohbetçankaya escortgaziantep escort bayangaziantep escortbetmatiktipobet girişeşya depolamaistanbul escorts bakırköy escortfatih escortataköy escortesenyurt escortbeylikdüzü escort bayangoldescorthatun.com